YÖKAK İzleme Takımı KBÜ’ de

”Kurumsal Dış Değerlendirme” programı kapsamında Yükseköğretim Kalite Kurulu İzleme Takımı Karabük Üniversitesini ziyaret ederek iç ve dış değerlendirmelerde bulundu.

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) İzleme Takımının temel görevleri; Yükseköğretim Kurumlarının dış değerlendirmesini yapmak, akreditasyon kuruluşlarının yetkilendirilmesi ve tanınması süreçlerini yürütmek ve Yükseköğretim Kurumlarında kalite güvencesi kültürünün içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. 2019 yılında gerçekleştirilen ”Kurumsal Dış Değerlendirme” programı kapsamında YÖKAK tarafından 2022 yılı izleme programına dahil edilen Karabük Üniversitesine (KBÜ) YÖKAK’ ın görevlendirdiği İzleme Takımı üyelerince ziyaret gerçekleştirildi. KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar rektörlük makamında Kalite Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Elif Çepni ile YÖKAK İzleme Takımını ağırladı.

KBÜ Kalite Komisyonu Üyeleri ile KBÜ Senato Toplantı Salonunda yapılan görüşmede ”Kurum İç Değerlendirme Raporu (KİDR) ve Kurumsal Geri Bildirim Raporu (KGBR)” hakkında güncel bilgiler aktarılarak gelişmiş ve gelişmeye açık yanlar üzerine konuşuldu. KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İzzet Açar, Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve KBÜ Genel Sekreteri Lütfi Köm Karabük Üniversitesi hakkında heyete bilgiler verdi, gelen soruları yanıtladı. 

Karabük Üniversitesi Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Elif Çepni KBÜ’ de 2019 kurumsal dış değerlendirmeden bu yana yapılan kalite süreçlerinden, iyileştirmelerden, geliştirmelerden ve güçlü yönlerin sürdürülebilirliğine ilişkin bilgilendirme sunumu yaptı ve elde edilen sonuçları aktardı. İzleme takımı üyeleri Karabük Üniversitesinin ilgili birimleri olan BAP Koordinatörü, TTO VE Teknopark Yöneticisi, Robot Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Demir Çelik Enstitüsü Müdürleri ve Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ile görüşmeler gerçekleştirip; Safranbolu Meslek Yüksekokulunu, Safranbolu Türker İnanoğlu İletişim Fakültesini, Başak Cengiz Mimarlık Fakültesini, Prof. Dr. Fuat Sezgin Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisini ve Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesini ziyaret ettiler.

KBÜ Senato Toplantı Salonunda gün sonu değerlendirmesi için Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İzzet Açar, Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Prof. Dr. Mücahit Coşkun beraberinde KBÜ Kalite Komisyonu Üyeleri ile süreci ve izleme raporunda yer alacak hususlar hakkında gerekli bilgi paylaşımlarında bulunuldu.

Toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle ziyaret son buldu. 

Benzer Haberler