Zirvede bir Karabük Üniversiteli

Karabük Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü Başkanı ve Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Oğuz Samih Yaşar, Türkiye Dağcılık Federasyonunun düzenlediği Süphan Kış Tırmanışı’na katıldı. 

Türkiye Dağcılık Federasyonundan Antrenör Adem Gül kontrolünde yapılan tırmanışta katılımcılar, 4058 metrelik Süphan Dağı zirvesine tırmandı. 1 Şubat günü Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Çiğli Köyünden başlayan tırmanış 9,5 saat sürdü. Yoğun tipi ve fırtına altında başarıyla gerçekleştirilen tırmanışta zirveye çıkanlar fotoğraf çekilip, birbirlerini tebrik etti.

Karabük Üniversitesi Dağcılık Kulübü Başkanı Oğuz Samih Yaşar da başarılı bir tırmanış gerçekleştirdiklerini belirterek, bundan duyduğu mutluluğu ifade etti. Tırmanışta büyük bir ekip başarısı olduğunu vurgulayan Yaşar, “Herkes kendinden isteneni çok iyi bir şekilde yaptı. Çokça rüzgar yediğimiz soğuk bir etkinliği başarılı bir şekilde tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Dağcılık faaliyeti yapacaklara da uyarılarda bulunan Yaşar, “Hiçbir dağ ve hiçbir hava şartı küçümsenmemeli. Bu tırmanışta bazı arkadaşlarımız tecrübe, malzeme ve kondisyon eksikliğinden uyuyamadı. Hatta bazıları geri dönmek zorunda kaldı. Bu durumları tırmanışı yapmadan önce göz önünde bulundurmak gerekli.” şeklinde konuştu.

 

Benzer Haberler